Bude dosť plynu aj na budúcu zimu?

Televízia JOJ dňa 3.12.2022 dvysielala hodnotenie analytika Radovana Ďuranu situácie na trhu s plynom. 

Bude dosť plynu aj na budúcu zimu?

Ako komentoval, tým, že vláda nastavila len veľmi malý symbolický nárast ceny, určite obmedzila motiváciu ľudí investovať do zateplenia, alebo výmeny okien, čo by v konečnom dôsledku znamenalo nižšiu spotrebu plynu.

Radovan Ďurana, INESS: 

„Situácia na trhu s plynom je napätá a bude napätá, pretože cena plynu výrazne vzrástla a naďalej je na stole otázka, že či sa podarí zabezpečiť dostatok plynu aj na budúci rok. Z tých všetkých čísel, ktoré sú dostupné, to skôr vyzerá tak, že ten problém môže nastať budúcu zimu. Môže sa kľudne stať, že v slovenskom zásobníku je uložený plyn, ktorý patrí rakúskemu obchodníkovi, ktorý ho tu nemusí predať a to isté platí aj o Českej republike."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards