Ekonomické reči: 1. econ-quiz v Bratislave!

Prvé Ekonomické reči v roku 2019 a 15. v poradí priniesli nový formát podujatia – ekonomický kvíz. Účastníci sa mohli odskúšať zo stredoškolskej ekonómie a odpovedať na otázky z tohtoročnej Ekonomickej olympiády, ktorú organizuje INESS.

Ekonomické reči: 1. econ-quiz v Bratislave!

23. januára 2019 sme v Paralelnej Polis odskúšali 30 účastníkov na prvom ekonomickom kvíze v Bratislave. V troch kategóriách mali v skupinách hľadať správne odpovede na otázky z verejných financií, ekonomickej teórie a na „svojské“ otázky zo sveta ekonómie. Pri vyhodnotení sa napríklad dozvedeli, koľko % z 5300 stredoškolákov odpovedalo na dané otázky správne. Víťazi získali knihy „Zlé peniaze“ od Juraja Karpiša či naše tričká „Štát, lebo strelím“.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards