Matovičovi spadnú od Slovákov z neba ďalšie milióny eur. Niektoré elektrárne zatvoria brány

Týždenník Trend uverejnil vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu na tému nedostatkov dani z nadmerných príjmov. 

Matovičovi spadnú od Slovákov z neba ďalšie milióny eur. Niektoré elektrárne zatvoria brány

Ako povedal, treba si dávať veľký pozor na zavádzanú legislatívu, nie je to zákon, ktorý by riešil ziskovosť firiem.

Radovan Ďurana, INESS: 

"On sa pozerá len na príjmy firiem, ktoré vláda považuje za nadmerné, v podstate bez ohľadu na výšku zisku, ktoré daný podnik generuje. Samotná myšlienka dane z nadmerných príjmov znamená to, že všetci investori sú momentálne v neistote. Akékoľvek ich plány budú musieť obsahovať otázku, aké nám dovolí mať príjmy z predaja energií. Nešťastné je, že nadmerné príjmy bude regulovať vyhláškou, nie zákonom, čo ešte znásobí neistotu investorov. Celá nová legislatíva je postavená na predpoklade, že na Slovensku sa vrátime s cenami energií do obdobia pred vojnou či pred obdobie covidu. Ale myslím, že toto je veľmi naivná predstava."

Celý článok uverejnený dňa 5.12.2022 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards