Medzinárodný deň byrokracie a Byrokratický index

Na konci septembra si už 5 rokov pravidelne pripomíname Medzinárodný deň byrokracie. Autor knihy Byrokracia, ekonóm Ludwig von Mises sa narodil 29 septembra, preto práve v tento deň zverejňujeme výsledky Byrokratického indexu.

Medzinárodný deň byrokracie a Byrokratický index

V roku 2020 sa k Slovensku pridalo ďalších 5 štátov – Česko, Severné Macedónsko, Litva, Taliansko a Španielsko. Na Slovensku sme usporiadali tlačovú konferenciu pre novinárov. Pozvanie prijali aj vzácni hostia – štátny tajomník ministerstva hospodárstva Ján Oravec a podnikateľ Michal Lesay. V diskusii sme prebrali nielen chystané vládne opatrenia pre podnikateľov, ale aj to, či je možné ich nejak vylepšiť.

Podobné podujatia sa konali aj v ostatných partnerských krajinách. Vo viacerých z nich bude slúžiť Byrokratický index ako odrazový mostík na ďalšiu diskusiu medzi zástupcami podnikateľov a verejnej správy.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards