Majstrovstvá SR neziskoviek v stolnom futbale

Vo štvrtok 12. júna sa uskutočnil už druhý ročník Majstrovstiev Slovenska v stolnom futbale neziskoviek. INESS obsadil v konkurencii 16 slovenských neziskových organizácií tretie miesto!

Majstrovstvá SR neziskoviek v stolnom futbale

Podujatie zorganizoval v hube The Spot ako minuloročný víťaz LEAF, s výdatnou podporou The Spot, Centra pre filantropiu a ID Space Team.

INESS reprezentovali bratia Ďuranovci a bronzová medaila sa nerodila ľahko. Minulý rok INESS nepostúpil zo skupiny, preto náš tím s názvom „Spotené ruky“ absolvoval pred turnajom niekoľko tréningov. Ukázalo sa to ako správny krok, keďže tento rok sa nielen zdvojnásobil počet štartujúcich mužstiev, ale tiež sa mimoriadne zvýšila kvalita účastníkov i zápasov. V otváracom zápase skupiny sme prehrali s budúcim víťazom LEAF. Nerozhodilo nás to, a s poriadnym nádychom, zmenami v taktike, dávkou trpezlivosti a odhodlania sme zvíťazili vo všetkých 6 ďalších zápasoch skupiny (aj nad budúcim strieborným medailistom).

Vo štvrťfinále sme si poradili s Transparency International, no v semifinále sme už nestačili na budúcich víťazov z LEAF. V mimoriadne dramatickom zápase o 3. miesto sme zvíťazili nad Radou mládeže Slovenska 2:1 na sety, pričom posledný set skončil výsledkom 10:9.

Celkovým víťazom majstrovstiev sa stal LEAF, na druhej priečke skončili Nexteria/The Spot a bronzovú medailu získal INESS.

Česť a sláva však patrí všetkým zúčastneným a tiež ich fanúšikom, ktorí ich prišli podporiť a vydržali do konca turnaja. Zúčastnili sa tieto organizácie: VIA IURIS, Kolégium Antona Neuwirtha, INESS, Centrum pre filantropiu, Nexteria, The Spot, Rada mládeže Slovenska, Trojsten, LEAF, SGI, Aliancia Fair - Play, Nadácia Pontis, Transparency International, Greenpeace, ID Space Team, Juka.

INESS získal vďaka tretiemu miestu do ročného prenájmu kalčetový stôl. O rok pri spotených paliciach dovidenia!

Foto:


 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards